top of page

ביקורו הראשון בישראל של ''נידיימה'' נקמורה

בתאריך ה 12 למאי יום שני הגיע לביקור ראשון בישראל- סגן יו''ר ארגון שיטת הסאידו קראטה העולמי מר- ''נידיימה'' אקירה נקמורה בנו של מייסד שיטת הסאידו קראטה ''קאייצ'ו'' טאדשי נקמורה ומי שכרגע בפועל מנהל את רוב הארגון ומדריך את רוב שעות אימוני הקראטה ב''הונבו'' (בית הספר המרכזי) במנהטן- ניו-יורק, ובסניף השני בצפון ניו-יורק ''ג'ושין הונזן''.

 

''נידיימה'' (40) הינו בנו האמצעי של קאייצ'ו נקמורה ומי שהוכרז על ידו כממשיך דרכו של אביו כבר בשנת 1998 אך את רוב הסמכויות העביר קאייצ'ו לבנו רק כמה שנים אחרי. אחת המשימות הגדולות והחשובות שקיבל נידיימה (''השני בתור'' או ''היורש'') לבצע הייתה הפקת האירוע הגדול של שיטת הסאידו קראטה בניו-יורק בשנת 2006 ''הסאי-טן'' חגיגות ה30 לארגון הסאידו קראטה העולמי, היה זה ארוע של תחרויות קראטה,אימונים מיוחדים שהעוברו ע''י מגוון מורים מסניפים שונים בעולם ביניהם גם שו-סקי שיהאן אלי ביטרן וסנסאי חגי ביטרן שהעבירו שני סמינרים מיוחדים באומנויות לחימה וכמובן הופעות קראטה מרשימות. חגיגות ה 30 לסאידו קראטה גם שברו שיא של כל הזמנים כאשר למעלה מ1000 מתאמנים ביצעו אימון קראטה- ''קיאון''ברחבה הראשית של אוניברסיטת קולומביה בניו-יורק. אירוע הסאי-טן הוגדר כארוע מוצלח ביותר והמחיש לכולם את יכולות הארגון והיעילות של אקירה.

 

בשנת 2008 הגיע לביקור היסטורי ראשון בישראל מייסד שיטת הסאידו קראטה ''קאייצ'ו'' טאדשי נקמורה. ביקורו היה מוצלח ביותר והיווה ציון דרך עבור סניף הסאידו קראטה בישראל בפרט.

כעת הגיע תורו של ''נידיימה'' לבקר ולהתרשם מתלמידי השיטה בישראל ולהכיר את התלמידים והמורים מקרוב. את פניו קיבלו בשדה התעופה ''בן גוריון'' שו-סקי שיהאן אלי ביטרן, סנסאי חגי, סנסאי ארז וסמפאי ליאור ביטרן יחד עם תלמידיהם הבכירים. כבר בערב אותו יום(שני) התקיים אימון שחורות מיוחד בדוג'ו ברעננה אימון בנושא טכניקות קראטה ונשק לדרגות בכירות כולל עדכונים ושינויים שעליהם יש לעבור.

ביום שלישי בבוקר יצא נידיימה לטיול בירושלים מלווה ע''י צוות המורים הבכיר. הסיור נפתח ב''יד ושם'' בביקור מרגש מאוד מלווה בהסברים ומשם המשיך לטיול לכותל והעיר העתיקה.

בערב שלישי התכנסו למעלה מ100 תלמידי המרכז ''ביטרן-אומנויות לחימה ותנועה'' מקטן ועד גדול לאימונים מיוחדים שהעביר ''נידיימה'' באולם הספורט של תיכון מור ''מטרו-ווסט'' ברעננה לחוויה בלתי נשכחת במהלכה העביר אימון קראטה מיוחד לילדי המרכז בפני הוריהם שישבו בקהל והתרשמו מביצועי ילדיהם. התרגשות רבה נרשמה בקרב ההורים וכמובן בקרב הילדים שבשבילם היה ביקור זה הינו אירוע מרגש ביותר. לאחר אימון הילדים התקיים אימון קיאון וטכניקות קראטה מתקדמות לבוגרי המרכז ומדריכיו. לאחר האימון התקיים טקס קצר בו הביע ''נידיימה'' את תחושותיו הטובות מהביקור המיוחד והמרגש בירושלים וכמובן את התרשמותו החיובית מתלמידי ומדריכי המרכז.

ביום למחרת (רביעי) מוקדם בבוקר ביקרו ''נידיימה'' אקירה בבסיס חיל אוויר יחד עם צוות המורים הבכיר של המרכז בליווי תלמיד המרכז שהינו טייס בחיל האוויר שארגן סיור מיוחד בטייסת קרב. הייתה זו חוויה מיוחדת במינה וכזו שלא ניתן לחוות בשום צורה במסגרת סניף אחר בעולם. לאחר הביקור המשיכו כולם לטבילה בים המלח ומשם חזרה למרכז.

בערב רביעי התכנסו בוגרי המרכז-שו סקי שיהאן אלי ביטרן, הסנסאים והסמפאים בביתה של סנסאי שרון שיין ברעננה לארוחת ערב ומסיבת פרידה מ''נידיימה'' אקירה נקמורה.

 

בחמישי בבוקר(15/5)נפרדו שו סקי שיהאן אלי ביטרן ןסנסאי חגי ביטרן מ''נידיימה'' אקירה נקמורה וליוו אותו אל שדה התעופה. בהתרגשות רבה הביע ''נידיימה''  את התלהבותו מהביקור המיוחד בישראל והתרשמותו מהרמה הגבוהה שהפגינו תלמידי הסאידו קראטה הישראלי וצוות המורים והבטיח לספר על החוויות המרגשות ויוצאות הדופן שחווה כאן.

עבור המרכז ''ביטרן-אומנויות לחימה ותנועה'' שו סקי שיהאן ותלמידי הסאידו קראטה הישראלי ביקור מסוג זה של השני בבכירי שיטת הסאידו קראטה הינו אירוע מיוחד במינו וכמעט נדיר שמטרתו להוות פריצת דרך לביקורים נוספים של דרגות בכירות ותלמידים מרחבי העולם.   

בהזדמנות זו נודה לכל תלמידי ומדריכי המרכז ''ביטרן-אומנויות לחימה ותנועה על שיתוף הפעולה בהגשמת הביקור הכל כך חשוב ושנתנו מזמנם להצלחת הארוע.

אוס.        

bottom of page