כל הזכויות שמורות לביטרן אומנויות לחימה ותנועה | אחוזה 88, רעננה | 09-7466001 | bitrans@014.net.il

All rights received to Bitran Martial Arts & Fitness Center | Ahuza St 88, Ra'anana, Israel

Privacy Policy

מאמרים

מנהגים וכללי התנהגות בדוג'ו

1.יש להגיע לדוג'ו בזמן- כעשר דקות לפני תחילת אימון על מנת להתלבש ולהתארגן. בעת שהותכם בלובי הכניסה שמרו על השקט בכדי לא להפריע למהלך האימונים המתקיימים באותה עת.

2.אין להכניס טלפונים ניידים למשטח אימון קראטה.

איך בוחרים חוג?

10 עצות להורים לקראת שנת החוגים הקרובה.

רשמתם את הילד לחוג קראטה ואחרי מספר מפגשים הוא החליט שהוא בכלל רוצה קפוארה?

לא מעט אני נתקל בהורים שעומדים חסרי אונים מול חוסר ההתמדה של ילדיהם בחוגים. האם להכריח את הילד? ולמה חשוב לא להגזים בכמות?

קראטה וזן

עיקרון חשוב בזן הוא ריקון התודעה מכל הרגשות, המוסכמות, החרדות, השאיפות והתקוות, המפעילות את התנהגותנו ומסתירות מפנינו את המציאות האמיתית.

אומנות כלי הנשק

הרבה אומנויות לחימה אוריינטליות קיים סגנון לחימה הכולל כלי נשק. בדרך כלל מדובר במקלות בגדלים שונים, חרבות וסכינים, וכלים חקלאיים מגוונים שהוסבו בצורה כזו או אחרת כדי שיפגעו בצורה יעילה יותר.

הפנים האנושיות של הקראטה

בספרו משנת 1989- THE HUMAN FACE OF KARATE   ''הפנים האנושיות של הקראטה'' כותב קאייצ'ו טאדשי נקמורה- מייסד שיטת ''הסאידו קראטה'' על ימיו האחרונים של אביו לפני מותו באותה שנה ועל כך שיום מותו היה לאחד הימים העצובים ביותר בחייו אך יחד עם זאת קאייצ'ו היה אסיר תודה על כך שאביו הגשים את חייו בכל רובדי החיים, כאב, כבעל , כאיש עסקים מצליח ואדם מוערך בחברה. 

דארומה

בודהידארמה ובובת דארומה

דמות פופולארית בתורת הזן-בודהיזם ובעולם אומנויות הלחימה כגון קראטה או קונג פו היא זו של דארוּמה-סאן (דא-מו בסינית) הבובה האדומה בעלת העיניים הגדולות, אותה ניתן למצוא בדוכנים של כל חג או יריד ביפן או מונחת למרגלות הקיר הקדמי-''שו-מן'' או ''שין זן'' בדוג'ו סאידו קראטה לצד סמלים נוספים.

גיצ'ין פונקושי - אבי תורת הקראטה

גיצ'ין פונוקושי GICHIN FUNOKOSHI

מאסטר גיצ'ין פונוקושי (1868- 1957) הידוע בתור ''אבי הקראטה'' היה יוצרו של סגנון קראטה ה''שוטו-קאן'' ומייסד הקראטה המודרני.  

איצ'י ניצ'י אישו

אחד המושגים החשובים בסאיידו קראטה הינו המושג ''איצ'י ניצ'י אישו'' (יום אחד –משך חיי אדם).

מדי יום החיים שלנו נפרשים ומתפתחים. סה''כ של חוויות חיינו נבנה יום אחר יום. במילים אחרות יום בחיים הינו השתקפות מיניאטורית של מארג חיינו.

בושידו

בושידו- דרכו של הלוחם וערכי הקראטה

עם התפתחות הפיאודליזם היפני בתחילת המאה ה 13 והתפתחות מעמד הלוחמים בתקופה שנקראת תקופת קמקורה (עיר בירה מנהלית שנמצאת על יד טוקיו של ימינו) התגבשה לה גם מסכת הערכים של הסמוראים שנקראה תחילה ''דרך הקשת והסוס'' (קיובה-נו-מיצ'י) אך נודעה מאוחר יותר בשם ''בושידו'' (דרך הלוחם)

קראטה, אומנות לחימה? ספורט? הגנה עצמית?!

רבים שואלים אותי האם קראטה הוא ספורט? אומנות לחימה? או כלי יעיל להגנה עצמית?

אז באמת התשובה מורכבת מכל האלמנטים שנשאלו לגביהם. אכן זו אומנות לחימה. 

משמעות המושג ''כבוד'' בסאידו קראטה

סאידו קראטה מושתת על שלושה עקרונות בסיסיים ''כבוד'', ''אהבה'', ''משמעת'', על פיהם מתחנכים תלמידי המרכז ''ביטרן-אומנויות לחימה ותנועה'' והם גם מופיעים במרכזו של סמל שיטת הסאידו קראטה - פרח עץ השזיף היפני (UME) בצורת שלושה עיגולים.

ביקור ''נידיימה'' בישראל - החוויה האישית של נדב

מאת: נדב היימן

אמנם אירוע רודף אירוע והיום כבר כולם מדברים על הזכייה של מכבי תל אביב בגביע אירופה בכדורסל, אבל ... זה הזמן לומר שאפו ענק למשפחת ''ביטרן-אומנויות לחימה ותנועה'' על ארגון יוצא מן הכלל של ביקור ''נידיימה'' אקירה נקמורה בישראל ,סגן יו''ר ארגון הסאידו קראטה העולמי.

מושגים בסאידו קראטה

''אויה  נו און''  - ''OYA NO ON''  -  (  היה אסיר - תודה להוריך  )

לעתים קרובות שומעים אנו את האמירה :''אילמלא ההורים שלנו, לא היינו פה" . חשוב מאוד, שנדע תמיד להעריך את הורינו ואת מה, שעשו עבורנו.

התמדה ונחישות באומנויות לחימה

לעיתים אני נתקל בהורים המביאים את ילדם להתנסות בשיעור קראטה ולאחר ההתנסות כשהילד נלהב ומאוד רוצה להירשם לפעילות אני מגלה בשיחה קצרה כי לילד נטייה להתחיל חוג להישאר בו חודש חודשיים וכאשר נמאס לו או משעמם לו (או קשה לו מדי) הוא עוזב ועובר לחוג הבא וכך חוזר חלילה.

מחנה אימונים בינלאומי - סוכות 2014

את הרעיון למחנה אימונים בינלאומי לשיטת הסאידו קראטה העולמי תיכננו כבר שנה קודם כשעוד היינו בפולין בזמן סמינר מיוחד שאותו העביר שו סקי שיהאן אלי ביטרן לתלמידי הסאידו קראטה הפולני בסוכות 2013.

הקראטה ככלי טיפולי בילדים עם צרכים מיוחדים

לקראת סוף המאה הקודמת ותחילת הנוכחית התפתחה תופעה רחבת היקף של ריפוי וטיפול באמצעות אומנויות לחימה וזאת עקב הפופולאריות העצומה שהן תופסות ברחבי העולם ובעקבות זאת הביא לידי הכרה של היתרונות הרבים הטמונים בהן.

הדוג'ו כמקום תרבותי וחברתי

באומנויות לחימה יפניות מסורתיות כגון קראטה, איקידו, ג'ודו, קנדו, ג'ו-ג'יטסו ועוד, ארבעת הקירות המהוות את חלל האימונים נקראים דוג'ו- בית ספר ללימוד דרך!

הקראטה ואני - מורן ארד

במידת מה, תרבות המערב, שאנו חלק ממנה היא אנטיתזה לתרבות היפנית. הדבר מתבטא ברבדים רבים ומגוונים.

בטיחות באימוני אומנויות לחימה - אלי ביטרן

לאדם הפשוט לומר בנשימה אחת אומנויות לחימה ובטיחות זה דבר שאינו הגיוני ולא מסתדר האחד עם השני. לכאורה אומנויות לחימה כגון: קראטה, ג'ודו, ג'ו-ג'יטסו,הינם דבר מסוכן: בעיטות, אגרופים, בריחים, חניקות, קרבות ועוד...איזה אדם שפוי ילך ויתעסק בענף לחימה בו הוא עלול לסכן את עצמו?!

בחינה לדרגת חגורה שחורה דאן-2 בסאידו קראטה

מאת: אייל אנגל

נהוג לומר מילים של תודה בסופו של תהליך. במקרה זה אני מעוניין לחרוג מהמקובל ולהודות ל''שוסקי-שיהאן'' אלי ביטרן על ההזדמנות והזכות שניתנה לי להשתלב ולהיבחן יחד עם נבחני דאן-2

הגנה עצמית - סיפור אמיתי

אנחנו מתעסקים רבות בשאלת החשיבות של ''ההגנה העצמית'' האם הכלים שאנו ''רוכשים'' בשעות אימונים לאורך שנים, יעילים? האם בשעת הצורך נדע לתפקד או להגיב בצורה הנכונה? הסיפור הבא יכול להדגים בצורה כמעט מושלמת מה הן ה ''טעויות'' שיכולות להוביל למצב חירום מצד אחד, ומצד שני כיצד ערנות, תגובה מהירה, ומיומנות יכולים לסייע לנו וליקרים לנו בשעת חירום.

אודות מייסד הסאידו קראטה - קאייצ'ו טאדשי נקמורה

קאיצ'ו טדאשי נקמורה נולד ב-22 בפברואר  1942 בקאראפוטו, אחד מאיי יפן הצפוניים כבן להורים מן המעמד הבינוני-גבוה, רכש תארים באריטקטורה ובפסיכולוגיה והתכונן להיכנס לעולם העסקים. אחיו הבוגרים הינם בעלי חגורות שחורות בשיטות קראטה ''וואדו-ריו'' ו''גוג'ו-ריו'' והם קרבוהו אל אומנויות הלחימה

ביקורו הראשון בישראל של ''נידיימה'' אקירה נקמורה

בתאריך ה 12 למאי יום שני הגיע לביקור ראשון בישראל- סגן יו''ר ארגון שיטת הסאידו קראטה העולמי מר- ''נידיימה'' אקירה נקמורה בנו של מייסד שיטת הסאידו קראטה ''קאייצ'ו'' טאדשי נקמורה ומי שכרגע בפועל מנהל את רוב הארגון ומדריך את רוב שעות אימוני הקראטה ב''הונבו'' (בית הספר המרכזי) במנהטן- ניו-יורק, ובסניף השני בצפון ניו-יורק ''ג'ושין הונזן''.

משל החגורה השחורה

לאחר שנים של אימונים מפרכים והתמדה הגיע סוף סוף התלמיד לרגע הנכסף, הרגע לו מייחל כל תלמיד קראטה,בו הוא אמור לקבל את החגורה השחורה. המורה שלו (המאסטר) אומר לו: "קודם שאתן לך את החגורה השחורה עליך לעבור עוד מבחן אחד אחרון לפני קבלת הדרגה" ''אני מוכן'' אומר התלמיד.

המשמעויות השונות של הקאטות

אימוני סאידו קראטה כוללים בתוכם אימוני ''קטה'' שפירושה מיפנית לעברית הינו ''מבנה תנועתי'' הקטה הינה צורת אימון חשובה מאוד בעולם אומנויות הלחימה בכלל ובאומנות הלחימה קראטה בפרט. מבנים תנועתיים אלו כוללים בתוכם טכניקות הגנה עצמית המתארות מצבי התקפה שונים מול יריב אחד או מספר יריבים המתקיפים מכיוונים שונים על כן הקטה מתרגלת את הלוחם להתמצאות במרחב ומחדדת את יכולת התגובה, ריכוז ושליטה בגוף ובטכניקה

אומנויות לחימה לבוגרים

נהוג לקשר בין אימון באומנויות  לחימה, קרי, קראטה, ג'ודו, אייקידו- לילדים וצעירים, ובעקבות כך רווחת הדעה שזהו אימון שכלל אינו מתאים למבוגרים. באימון קראטה, אייקידו, ג'ודו, אין מגבלת גיל, ההפך הוא הנכון! אימון באומנויות לחימה יעיל ביותר לאנשים מבוגרים

ניו יורק 2015 מ''סנסאי'' ל''קיושי''

ביום שלישי ה 24/3 נחתתי בניו יורק בשעות הצהריים ובשדה חיכה לי לא פחות מאשר סגן יו''ר הסאידו קראטה ''נידיימה'' אקירה נקמורה, פעם אחרונה שנפגשנו הייתה לפני שנה בישראל ופעם אחרונה שאני הייתי בניו יורק הייתה לפני 6 שנים לבחינה/קידום לדרגת דאן-4 סנסאי או ''רן שי''(מורה), והנה הפעם אני שוב מגיע לבחינה לדרגת דאן-5 ''קיו-שי''(מורה בכיר).

נסיעה ליפן מרץ-אפריל 2015 מאת שו סקי שיהאן אלי ביטרן

חזרתי מיפן בשלום במצב רוח מרומם וסיפוק רב מהמשימות שהטלתי על עצמי.

נסיעתי ליפן התחלקה לשניים:

הראשונה- הונבו דוג'ו אייקידו טוקיו, בהמשך לאיוואמה דוג'ו במחוז איברקי.

השנייה- הזמנה לאמן בדוג'ו של ג'ון שיהאן אינדן בטוקיו, דוג'ו חדש שנחנך לא מזמן.

קיושי חגי ביטרן- עבודת גמר לדרגת דאן-5

חזרתי מיפן בשלום במצב רוח מרומם וסיפוק רב מהמשימות שהטלתי על עצמי.

נסיעתי ליפן התחלקה לשניים:

הראשונה- הונבו דוג'ו אייקידו טוקיו, בהמשך לאיוואמה דוג'ו במחוז איברקי.

השנייה- הזמנה לאמן בדוג'ו של ג'ון שיהאן אינדן בטוקיו, דוג'ו חדש שנחנך לא מזמן.

אומנויות לחימה ויהדות מאת הרב יצחק ליפשיץ

האימונים באומנויות לחימה מעמידים בפני המתאמן הדתי מספר בעיות שזר לא יבינם. מטרת מאמר זה היא כפולה - לסייע בידי המתאמן הדתי להתמודד עם אותן בעיות מחד, ולהציג בפני המורה שאינו שומר מצוות את אותן בעיות על מנת שיתייחס בהבנה רבה יותר לבעיות תלמידיו הדתיים.

מה אתם יודעים על החופשה של ילדכם?

נטע (שם בדוי), בת 17 ממרכז הארץ, כבר לא יכולה לחכות לאלכוהול ולבילויים. היא תסיים את כיתה י"א ותצא לחופשת הקיץ, והיא כבר לא יכולה לחכות. "י"א זו השנה הכי קשה אז אני כבר ממש רוצה שיתחיל החופש הגדול. זה אומר שבעה ימים בשבוע, שבע מסיבות שונות - קרחנות. מלא מוזיקה, אלכוהול, נגיעות קצת, להכיר חברים חדשים, להשתחרר ולהיות 'בראש טוב'."

עבודת גמר לחגורה שחורה - רון שאלתיאל

עבודת גמר לחגורה שחורה - רון שאלתיאל

שמי רון שאלתיאל, יליד רעננה והילד החמישי (והאחרון שגם משם נלקח השם) במשפחתי.

את דרכי בעולם אומנויות הלחימה עשיתי כמו ילדים רבים בגיל 6-7 כאשר הוריי שלחו אותי להאתמן בחוג ג'ודו, אך גם כמו רוב הילדים לא החזקתי מעמד בג'ודו ולאחר כמה חודשים עזבתי והעדפתי לשחק כדורגל עם חברים.

שמי רון שאלתיאל, יליד רעננה והילד החמישי (והאחרון שגם משם נלקח השם) במשפחתי.

את דרכי בעולם אומנויות הלחימה עשיתי כמו ילדים רבים בגיל 6-7 כאשר הוריי שלחו אותי להאתמן בחוג ג'ודו, אך גם כמו רוב הילדים לא החזקתי מעמד בג'ודו ולאחר כמה חודשים עזבתי והעדפתי לשחק כדורגל עם חברים.

עבודת גמר לחגורה שחורה - נדב היימן

הגעתי לביטרן אומניות הלחימה לפני 6 שנים. רציתי לרשום את בני, עידו - אז בן 4 וחצי, לחוג קראטה. שהמטרה הייתה להעניק לו מקום בו הוא יוכל לספוג ערכים וכלים לימודיים כמו סדר, משמעת, יכולות קשב וריכוז. שאיפתי עבורו הייתה כניסה לכיתה א',שתהיה רכה ופשוטה.

קומיטה

קומיטה (קרב-קראטה) שליטה במחשבה/ שליטה בטכניקה/ נשימה נכונה

פירוש המילה קומיטה (קרב קראטה) מיפנית לעברית הינו ''איחוד ידיים'' (קומי=איחוד, טה=יד).

בעוד המילה בעברית ''קרב'' מעלה אסוציאציה של קרב רחוב פרוע חסר חוקים או סדר, ביפנית משמעות ה''קומיטה'' בסאידו קראטה, היא תוצאה של חשיבה, ארגון המחשבות, שליטה בנשימה