top of page

מחנה אימונים ''בינלאומי'' 2014

את הרעיון למחנה אימונים בינלאומי לשיטת הסאידו קראטה העולמי תיכננו כבר שנה קודם כשעוד היינו בפולין בזמן סמינר מיוחד שאותו העביר שו סקי שיהאן אלי ביטרן לתלמידי הסאידו קראטה הפולני בסוכות 2013. אבל בישראל של שנות ה 2000 כנראה שלא ניתן לתכנן מראש שנתיים קדימה ואולי גם שנה קדימה והנה פרצה לה מלחמה בעזה בחודשי יולי אוגוסט וגל ביטולים ממדינות שכבר הכינו משלחות של תלמידים לא איחר להגיע. היו רק מספר אמיצים שכן החליטו להגיע בכל זאת ביניהם יו''ר ארגון הסאידו קראטה בבריטניה- שיהאן רוג'ר טייר ג'ונס ומספר תלמידים מהסאידו קראטה באנגליה, סגן יו''ר ארגון הסאידו קראטה הפולני סנסאי רפאל צ'אפלה ובנו של יו''ר הארגון שמונה קרוב ל 3000 תלמידים במספר רב של סניפים ברחבי פולין.

 

סנסאי רפאל גם החליט להגיע לישראל כשבוע קודם כדי להתאמן וללמוד מהידע הרב של שו סקי שיהאן אלי ביטרן בתחומים רבים כגון נשק, אייקידו, קראטה ועוד. חוץ מאימונים התאפשר לרפאל בימים שלפני המחנה גם לטייל ולהכיר את הארץ את התרבות ואת העם היהודי. חשוב להבין שרפאל מגיע מהעיירה ''ודוביצה'' שנמצאת כ40 דקות נסיעה מ''קרקוב'' עיירה שאין בה אפילו יהודי אחד. בית הכנסת היחיד שהיה בה נשרף במלחמת העולם השנייה ובית הקברות היודי נהרס כליל ובכל סניפי הסאידו קראטה הפולני אין אפילו יהודי אחד שמתאמן. לרפאל עצמו מעולם לא יצא להיות בבית כנסת או להתחבר ליהודים ולהכיר את תרבותם. במהלך הביקור של רפאל הוא טייל בירושלים ובבית כנסת ובכותל המערבי כמובן לחגוג עם משפחת ביטרן בארוחת חג סוכות ולקיים קידוש בארוחת שישי.

ביום ראשון ה 12 לאוקטובר נחתה המשלחת האנגלית בראשותו של שיהאן רוג'ר ואשתו מישל ותלמידה מפולין שהצטרפה לסנסאי רפאל. תלמידי הדוג'ו הבכירים יחד עם שו-סקי שיהאן אלי ביטרן אספו אותם משדה התעופה ולאחר עצירה קצרה בדוג'ו ברעננה המשיכו לשדות ים אל המרכז הימי שם התקיים מחנה האימונים. בשני בבוקר הצטרפו תלמידי ''ביטרן אומנויות לחימה ותנועה'' יחד עם אורח נוסף שהגיע מרוסיה-סנפאי אילייה מיקוניס. בשעה 10:00 התחיל האימון הראשון בהדרכת שו-סקי שיהאן אלי ביטרן -קיאון חזק ועבודה בזוגות ובהמשך יישום מעשי של טכניקות ''קיאון קטה'' מול מספר תוקפים.

 

אחרי ארוחת הצהריים זכו תלמידי ''ביטרן אומנויות לחימה ותנועה'' לאימון מיוחד של שיהאן רוג'ר מאנגליה שהינו בעל ניסיון עשיר בתחום המודיעין הבריטי בכל הקשור להתמודדות מול אלימות של מהגרים וכנופיות והעניק לתלמידי המרכז הצצה אל ניסיונו הקרבי בכל הקשור להתמודדות ברחוב מול תוקף אחד או רבים. היה זה שיעור מיוחד וכולם נהנו מאוד ובסיום האימון זכה שיהאן רוג'ר למחיאות כפיים מהתלמידים.

 

השיעור השני היה בהדרכת סנסאי חגי ביטרן בנושא תזמון עבודת רגליים לשיעורי קרבות קראטה מגע מלא.

אחרי ארוחת הערב בילו את הלילה תלמידי המרכז בהכרות עם אורחיהם מחו''ל בשתיית בירה ובשיתוף חוויות .

את היום השני התחלנו בשעה 06:00 בבוקר באימון מתיחות-CORE  בהדרכת סנפאי ליאור ובשיעור נשק-מקל קצר-''ג'ו'' ומקל ארוך-''בו'' בהדרכת שו-סקי שיהאן אלי ביטרן. השיעור השני היה אימון קרבות מגע מלא שהיה מהנה ביותר.

בערב ישבו כל תלמידי המרכז והאורחים מחו''ל במפגש חברתי בו שיתף שיהאן רוג'ר את תלמידי במרכז בהיסטוריה האישית שלו בעולם הקראטה וסיפר מעט מניסיונו הרב בתחום השרות הממשלתי וכמובן גם סנסאי רפאל סיפר על הסאידו בפולין ועל חשיבות הביקור עבור ברמה האישית וברמה הכללית.

 

היום השלישי למחנה שהינו תמיד גולת הכותרת של מחנה האימונים התחיל בהשכמה בשעה 04:00 בבוקר ובליווי מעט חששות ממזג האוויר האפרורי שניבא גשם ובכל זאת לא עצר בעדנו מלרדת לחוף הים ולהתאמן בקיאון חזק, טכניקות עבודה בזוגות, הגנה עצמית ואימון נשק. עבור האנגלים והפולנים מזג האוויר היה ''קייצי'' עבור הישראלים היה זה תחילת החורף. האימונים נמשכו עד השעה 08:00 ובשעה האחרונה היו משחקי חוף וכושר וכמובן הופעות של תלמידים מלוות בצחוקים על המדריכים ועם כבר על זה כותבים אז קבוצתו של סנפאי מייכל לקחה בגדול על ההופעה המוצלחת ביותר.

מחנה האימונים הסתיים אבל בהחלט נשאר טעם של חוויה מיוחדת במינה מרעננת ומרשימה של מחנה אימונים בינלאומי ברוח ישראלית. האורחים התרשמו מאוד מישראל ומתלמידי המרכז על החום והאהבה שהקיפה אותם בעת ביקורם, מכאן ניתן לומר שאין שגרירים טובים יותר מאנשי הספורט ואומנויות הלחימה.

 

אוס!

bottom of page